Produktbeskrivelse Koch-Chemie Heavy Cut H9.02
Koch-Chemie Heavy Cut H9.02 er et avansert poleringsmiddel for bruk med roterende og oscillerende poleringsmaskiner. På grunn av svært homogene slipekorn av aluminiumoksid oppnår man effektiv ripefjerning og relativt god glans slipegraden tatt i betraktning. H9.02 er laget for å brukes som grovsteg før polering med Micro Cut M3.02 eller Micro Cut & Finish P3.01.
For mest mulig effektiv korrigering brukes langhåret lammeullspute på roterende poleringsmaskin. For bruk med Dual Action maskin anbefaler vi Heavy Cut Pad i skum.
Sånn bruker du Heavy Cut H9.02
Sørg for at lakken er fri for forurensninger ved å utføre grundig vask etterfulgt av claying.
- Påfør fire-fem erter med Heavy Cut på poleringsputa. For mye middel gjør at poleringsputa ikke korrigerer lakken effektivt, det samme gjelder hvis du har på for lite.
- Begrens arbeidsområdet til ca. 6 ganger størrelsen på poleringspaden, og fordel produktet utover før du starter opp maskinen.
- Start på lav hastighet, for å spre produktet ytterligere.
- Øk hastighet til 3-4 (varierer ettersom maskin, men aldri full guffe).
- Beveg maskinen sakte, 1-2cm pr sekund, i kryssmønster (#) over arbeidsflaten. Gjenta 2-3 ganger. Sørg for at produktet kjøres helt ut. Dette ser du ved at det blir et oljete slør der du har korrigert.
- Bruk kontrollspray/wipedown for å tørke av overflaten og inspisere resultatet. Bruk en stiv børste, eller aller helst trykkluft for å blåse ren paden etter et fullført pass. Da får du ut produktrester og lakkpartikler.
- Gjenta pkt 1.-5. hvis ytterligere defekter skal fjernes.
- Når ønsket resultat er oppnådd går du videre til neste arbeidsområde!
Noen ekstra tips:
- Sørg for god belysning når du inspiserer lakken.
- Vær varsom over knekker og profiler, her vil det “grave” ekstra på klarlakken du har til rådighet.
- Ikke legg press på maskinen!
- Slipegrad: 9 av 10.
Glansgrad: 6 av 10.
Koch-Chemie Fine Cut F6.01
Fine Cut F6.01 er en medium polish med god korrigeringsevne, samtidig som den gir en blank og bra finish. Passer ypperlig som en-stegs polish på de fleste lakktyper, grovsteg på myke lakktyper og avsluttende steg på harde lakktyper. Med andre ord en svært allsidig polish som vi anbefaler å ha i arsenalet.
Cut: 6.0
Gloss: 7.0
Koch-Chemie Micro Cut M3.02
M3.02 Micro Cut er et fint poleringsmiddel for fjerning av lette vaskeriper, og for å få frem glansen i lakken. Den pares ofte med H9.01 Heavy Cut, da den er laget for å rydde opp i mikroriper og kjørespor fra denne. Har lang kjøretid og støver veldig lite, er enkel å buffe og god å jobbe med. Brukes helst med Micro Cut Pad på DA-maskin.
Cut: 3.2
Gloss: 9.0
Omtaler
Det er ingen omtaler ennå.